Wytrzymałość anody magnezowej Buderus

Lipiec 26th, 2012   •   Możliwość komentowania Wytrzymałość anody magnezowej Buderus została wyłączona   

Wczoraj jako autoryzowany serwis Buderus Lublin zostaliśmy wezwani na kolejny przegląd kotłowni. Była to kotłownia Logano G124 z zasobnikiem LT 135 w Bełżycach k. Lublina. Jak myślisz jaki był stan anody magnezowej w zasobniku CWU po 13 latach użytkowania? Okazuje się, że bardzo dobry.

Buderus zaleca kontrolę stanu podgrzewaczy CWU nie rzadziej niż co dwa lata. Przy złej jakości wody, gdy jest ona twarda lub bardzo twarda (a taką mamy na lubelszczyźnie) odstępy pomiędzy okresowymi przeglądami zasobników powinno się nawet skrócić. Ma to na celu ochronę samego zasobnika, ale także instalacji. Czy oznacza to, że za każdym razem konieczna będzie wymiana anody magnezowej? Nie. Potwierdza to anoda wymontowana z podgrzewacza LT135, po 13 latach ciągłego użytkowania:

Anoda magnezowa Buderus Pominąwszy fakt, że zdjęcie do estetycznych nie należy, stan anody jak na okres 13 lat eksploatacji jest bardzo dobry (spora średnica i brak wżerów). Dla porównania warto zobaczyć stan anody innego producenta po 9 latach. Kontrolując stan anod magnezowych w zasobnikach CWU porównujemy z zaleceniami producenta ich przewodność oraz średnicę. W Lublinie i okolicach anody magnezowe w zasobnikach marki Buderus wymienia się średnio co 15 lat. To bardzo dobry wynik.